1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

 1. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 1. W środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

 1. Rozpoczynamy formację kandydatów do bierzmowania. W najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów z klasy pierwszej ponadgimnazjalnej, a w czwartek po Mszy świętej wieczornej – spotkanie kandydatów z klasy trzeciej gimnazjalnej. Ponadto ks. Rafał zaprasza chłopców do zapisywania się do służby ministranckiej, a wszystkie dzieci i młodzież do wstępowania do „Oazy”. Szczegóły u ks. Rafała.

 1. Lekcje języka włoskiego będą się odbywać co dwa tygodnie: w tym tygodniu w czwartek o godz. 18.00 początkujący z zeszłego roku, natomiast o godz. 19.00 osoby, które chcą rozpocząć naukę języka włoskiego. W przyszłym tygodniu w czwartek o godz. 18.00 zaawansowani, o godz. 19.00 średniozaawansowani.

 1. W piątek 21 września po Mszy świętej o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 1. W najbliższą sobotę o godz. 10.30 odbędzie się próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą uwielbiać Pana Boga śpiewem.

 1. W sobotę po Mszy świętej wieczornej w kościele odbędą się nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na kształcenie w diecezji oraz Wydział Teologiczny w Szczecinie. Bóg zapłać!

 1. Zapraszamy na II Warsztaty Uwielbienia Flagami prowadzone przez grupę UwielbiamGO!, które odbędą w dniach 21- 23 września w Koszalinie na terenie Szkoły Katolickiej. Zapisy pod nr tel. 725 154 961.

 1. Zapraszamy na spotkanie z panem Jackiem Pulikowskim i jego małżonką Jadwigą. Spotkanie odbędzie się 26 września (środa) o godz. 19.00 w kościele p.w. Ducha Świętego w Szczecinku. Temat spotkania brzmi: "Szczęście w małżeństwie ".

 1. Zapraszamy na rekolekcje dla tych, którzy zawierzyli swe życie Jezusowi przez ręce Maryi oddając się Jej w niewolę. Termin: 5 – 7 października 2018 r. Miejsce – Skrzatusz. Prowadzący: ks. Piotr Wieteska - ojciec duchowny w seminarium koszalińskim, ks. Paweł Haraburda, Siostry Uczennice Krzyża. Zgłoszenia: s. Goretti - tel. 698 446 375.

 1. Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza osoby chętne w wieku 16-35 lat na wspólną "Pielgrzymkę Zaufania", której przewodzi wspólnota braci z Taize. W tym roku miejscem spotkania młodzieży z całej Europy będzie Madryt (Hiszpania). Pielgrzymka odbędzie się od 28 grudnia 2018 r. do 1 stycznia 2019 r. Koszt: 1000 zł + 60 EUR (w tym przelot samolotem na trasie Berlin-Madryt-Berlin, przejazd autokarem z/do Koszalina). Zgłoszenia należy kierować do Referatu Duszpasterstwa Młodzieży w Koszalinie, tel. kom. 501 014 614.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu polecamy artykuł dotyczący imienia Boga – co to znaczy wypowiadać je nadaremno. Ponadto: wiara w czasach smartfona – jak można wykorzystać nowoczesne media, aby zbliżyć się do Boga; jak również wywiad z o. Remigiuszem Recławem – jezuitą, na temat współczesnych problemów Kościoła. Jest także czasopismo L’Osservatore Romano. W zakrystii można nabyć kalendarz diecezjalny na rok 2019 w cenie 10 zł.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

W mijającym tygodniu do wieczności odeszli:
Ś. P. Genowefa Szpunar, ur. w 1930 r.
Ś. P. Mieczysław Soroka, ur. w 1950 r.
Ś. P. Stanisław Kiszka, ur. w 1960 r. (Msza święta pogrzebowa w środę o godz. 12.00)
 
                                                                                Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...
 
 
Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Grzegorz Izraelski, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika
Justyna Izraelska, zam. Drzonowo, Parafia Sarbia

Bartosz Andrzej Ekiert, zam. Rymań, Parafia p.w. św. Szczepana
Kamila Anna Kołodyńska, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika