1. Serdecznie pozdrawiamy Parafian i Gości!

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta imieninowa z okazji zbliżających się imienin ks. Pawła. Po Mszy świętej będzie można złożyć Solenizantowi życzenia. Ks. Paweł zaprasza po Mszy świętej o godz. 17.00 do Sali św. Józefa na imieninowy poczęstunek.

 1. Decyzją Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka nastąpi zmiana personalna w naszej Parafii. Ks. Paweł pod koniec wakacji obejmie funkcję wikariusza w Parafii p.w. św. Antoniego w Krzyżu Wielkopolskim, a nowym wikariuszem w naszej Parafii zostanie Ks. Rafał Kowalski, tegoroczny neoprezbiter, pochodzący z Miastka. Uroczyste pożegnanie Ks. Pawła odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia podczas Mszy świętej o godz. 10.30, natomiast uroczyste powitanie Ks. Rafała, nowego wikariusza, odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia, również podczas Mszy świętej o godz. 10.30.

 1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej Parafii siostry zakonne ze Zgromadzenia Maryi Gwiazdy Porannej. Zgromadzenie Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej jest młodą, międzynarodową wspólnotą kontemplacyjną. Siostry przybyły do Koszalina rok temu na zaproszenie Ks. Biskupa. Ich powołaniem jest życie milczeniem i modlitwą skoncentrowaną na tajemnicy Eucharystii. Siostry dzielą czas pomiędzy modlitwę, czytanie i studiowanie Pisma Świętego i pracę ręczną. Zgromadzenie jest zakonem żebraczym, który utrzymuje się dzięki darczyńcom i dzięki rękodziełu, które Siostry wykonują. Siostry zapewniają nas o modlitwie i dziękują serdecznie za życzliwość i wsparcie. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u Sióstr wykonane prze nie różańce, świece, ikony, książki, różne dżemy i wyroby spożywcze.

 1. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca. Od godz. 9.00 ks. Proboszcz pójdzie z posługą sakramentalną do swoich chorych. (Ks. Paweł odwiedzi swoich chorych 8 lipca, ks. Adam w I sobotę sierpnia.) Od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi świętej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo I sobót miesiąca.

 1. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w najbliższą niedzielę 2 lipca po Mszach świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na „Chleb św. Antoniego”, czyli na konkretną pomoc dla najbardziej potrzebujących Parafian (za te pieniądze kupowane są m.in. lekarstwa i żywność).

 1. Podczas wakacji w każdą niedzielę lipca i sierpnia zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta o godz. 20.00. Pierwsza dodatkowa Msza święta już za tydzień, w niedzielę 2 lipca.

 1. Ks. Tomasz Roda zaprasza do udziału w rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 1 lipca z Góry Chełmskiej. Zapisy trwają do 25 czerwca, a wszelkie informacje znajdują się na stronie www.rowerowa.info bądź telefonicznie pod numerem 796 190 830.

 1. Zapraszamy do udziału w V jubileuszowych Rekolekcjach Narodowych "Jezus na Stadionie", które odbędą się 1 lipca na Stadionie Narodowy w Warszawie, pod hasłem: ,,Szczęśliwy naród, który umie wielbić Boga, będzie kroczył w świetle Twego oblicza". Wśród prelegentów o. John Bashabora, Marcin Zieliński, Ks. Abp. Henryk Hoser. Zapisy i bliższe informacje: Sławomir Kaczmarek, tel. 725 154 961.

 1. Ks. Piotr Skiba – ojciec duchowny w naszym Seminarium - zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych na rekolekcje poświęcone odkrywaniu swojego życiowego powołania. Rekolekcje odbędą się w dniach 1-6 lipca 2017 r. w Bystrej k. Bielska-Białej. W programie m.in. wyjazdy do Krakowa i Wadowic oraz wycieczki górskie. Koszt rekolekcji: 400 zł. Zgłoszenia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 505 421 400.

 1. Ks. Piotr Subocz, kapelan szpitala, zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę do Budapesztu przez Częstochowę i Zakopane w terminie 8-13 września 2017. Koszt 1050 zł i 50 euro. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

 
 
Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Jakub Adam Żach, zam. Niekłonice
Daria Lilianna Dudkiewicz, zam. Białogard