1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela misyjna i rozpoczęcie tygodnia misyjnego. Modlimy się za misjonarzy. Ofiary zbierane dziś na tacę będą wsparciem dla Papieskich Dzieł Misyjnych.

 1. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Jedną z form tej modlitwy są wypominki. W tym tygodniu dotrą do naszych skrzynek pocztowych wypominki jednorazowe. Będą one odczytywane przez cały listopad w dni powszednie. Na wypominkach jednorazowych napiszmy ulicę – dzięki temu będziemy wiedzieli, w który dzień tygodnia będą odczytywane nasze wypominki. Wypominki roczne można już dziś zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Będą one podzielone na 4 niedziele miesiąca i odczytywane przez cały rok w niedzielę przed pierwszą Mszą świętą o godz. 6.45. Wypełnione wypominki prosimy wrzucać na tacę, lub przynosić do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek!

 1. Zapraszamy na różaniec: młodzież i dorosłych w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 16.30, dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Prosimy o poprowadzenie różańca dla dorosłych wraz z rozważaniami przez następujące grupy: w poniedziałki – Krąg Biblijny, wtorki – Młodzież i KSM, środy – Odnowa w Duchu Świętym, czwartki – Szafarze i Ministranci oraz RPSK, piątki – Żywy Różaniec, soboty – Parafialny Zespół Caritas, niedziele – Akcja Katolicka.

 1. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 1. W środę o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej ponadgimnazjalnej. Zaprasza p. Alicja – animatorka.

 1. W środę po Mszy świętej wieczornej i po różańcu zapraszamy na modlitwy o uzdrowienie, animowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 1. W tym tygodniu odbędą się lekcje języka włoskiego: w czwartek o godz. 18.00 zaawansowani, o godz. 19.00 średniozaawansowani, w piątek o godz. 18.00 początkujący.

 1. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 16.30, a spotkanie KSM-u w sobotę o godz. 17.00.

 1. W najbliższą sobotę 28 przypadają imieniny ks. Proboszcza Tadeusza. Msza święta imieninowa zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00. Na zakończenie Mszy świętej będzie można złożyć Solenizantowi życzenia. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Proboszczu i zechciejmy licznie przybyć na Mszę świętą imieninową.

 1. W związku z imieninami ks. Proboszcza różaniec w najbliższą sobotę zostanie odmówiony wyjątkowo przed Mszą świętą wieczorną o godz. 16.30.

 1. W najbliższą niedzielę 29 października odbędzie się w naszej Parafii akcja pod hasłem „Zapałka nie ogrzeje”. Po Mszach świętych przed kościołem będzie można złożyć do puszki ofiarę na ogrzewanie i opał na zimę dla osób najbardziej potrzebujących. Każdy ofiarodawca otrzyma od wolontariuszy symboliczne pudełko zapałek.

 1. Od 24 października w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie rozpoczynają się katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Proboszcz Parafii zaprasza w każdy poniedziałek i środę o godz. 18.45.

 1. Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie zaprasza na prelekcję ks. Henryka Romanika połączoną z prezentacją nowych książek: „Adoratorium osieckie. Rozmowy z Barankiem” i „Droga między trzema wieżami”, w dniu 26 października (czwartek) o godz. 17.00 do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

 1. W niedzielę 29 października zapraszamy na Górę Chełmską na kolejną katechezę z cyklu „Kazania na Górze”. Poprowadzi ją ks. Radosław Siwiński – Dyrektor Domu Miłosierdzia w Koszalinie. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w Sanktuarium.

 1. Zapraszamy na rekolekcje zatytułowane „Winnica Racheli - uzdrowienie po aborcji – rekolekcje weekendowe” dla osób zmagających się z cierpieniem związanym z tzw. syndromem poaborcyjnym. Terminy: 17 – 19 listopada 2017 r. Informacje i zapisy: tel. 517 042 230; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są dostępne ulotki na ten temat.

 1. Zapraszamy młodzież na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę TAIZE, które odbędzie się od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018r. w Bazylei (Szwajcaria). Wyjazd jest możliwy z Koszalina lub Wałcza. Więcej szczegółów na stronie diecezjalnej www.diecezjakoszalin.pl     

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. reportaż: z wizytą w amerykańskim instytucie, gdzie narodziła się naprotechnologia – czyli aprobowana przez Kościół metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Ś. P. Zbigniew Karpiński, ur. w 1950 r.
 
                                              Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie ...