1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian i Gości.

 1. Przez okres wakacji – w każdą niedzielę dodatkowa Msza święta w naszym kościele o godz. 20.00.

 1. Kancelaria parafialna czynna w okresie wakacyjnym tylko we wtorki i czwartki w godzinach 18.00 – 19.00.

 1. W dzisiejszą niedzielę 20 sierpnia podczas Mszy świętej o godz. 10.30 pożegnamy ks. Pawła, który przez 4 lata pełnił funkcję wikariusza w naszej Parafii. Od 26 sierpnia ks. Paweł rozpocznie posługę kapłańską jako wikariusz w Parafii p.w. św. Antoniego w Krzyżu Wielkopolskim. Zechciejmy licznie przybyć na tę Eucharystię, aby podziękować Panu Bogu za obecność i posługę ks. Pawła w naszej Parafii, oraz aby pomodlić się o Boże błogosławieństwo na dalszą kapłańską służbę.

 1. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę 23 sierpnia w godzinach 15.00 – 16.30 w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” będą wydawane wyprawki szkolne.

 1. W najbliższą sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00 oraz 17.00.

 1. W sobotę po Mszy świętej wieczornej odbędą się nauki przedchrzcielne.

 1. W najbliższą niedzielę 27 sierpnia podczas Mszy świętej o godz. 10.30 przywitamy ks. Rafała Kowalskiego – nowego wikariusza naszej Parafii. Ks. Rafał pochodzi z Miastka i jest neoprezbiterem, czyli nowowyświęconym księdzem. Nasza Parafia będzie pierwszą parafią ks. Rafała. Zechciejmy przyjąć nowego kapłana życzliwie i z otwartym sercem. Na zakończenie Mszy świętej o godz. 10.30 ks. Rafał udzieli specjalnego błogosławieństwa i wręczy każdemu pamiątkowy obrazek.

 1. W niedzielę 27 sierpnia zapraszamy o godz. 15.00 do Sanktuarium na Górze Chełmskiej – kolejną katechezę z cyklu „Kazania na Górze” wygłosi ks. Jarosław Krylik – proboszcz Parafii p.w. św. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie.

 1. KOMUNIKAT: Policja po raz kolejny przestrzega przed oszustami, którzy telefonicznie próbują wyłudzić różne sumy pieniędzy od osób starszych. Zwykle podają się za członka rodziny, wypytują o posiadane w domu fundusze i proszą o pożyczkę, tłumacząc się ciężką sytuacją materialną, grając w ten sposób na uczuciach starszej osoby. Dzwonią kilka razy, upewniając się co do sposobu przekazania pieniędzy, a w ostatniej chwili informują, że zgłosi się po nie znajomy czy koleżanka. W ostatnim czasie oszuści podają się również za policjantów czy przedstawicieli innych instytucji i proszą o pieniądze. W takich przypadkach pod żadnym pozorem nie dajemy im pieniędzy, należy jak najszybciej skontaktować się z Policją pod nr tel. 997 i 112.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

 
W ubiegłym tygodniu przeszli do życia wiecznego:
Ś. P. Kazimierz Federkiewicz, ur. w 1932 r.
Ś. P. Zenon Szuba, ur. w 1952 r.
Ś. P. Andrzej Orzeł, ur. w 1971 r. (Msza święta pogrzebowa w środę 23 sierpnia o godz. 9.30)
                        
                                               Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...
 
 
 
 
Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Paweł Niesłuchowski, zam. Niekłonice
Małgorzata Kowalska, zam. Nowe Bielice
 
Paweł Bednarz, zam. Nacław
Joanna Katarzyna Chmiel, zam. Koszalin