1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian i Gości.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. dra Mariusza Kołacińskiego, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawiane od poniedziałku do środy ( włącznie )  w godz. 10:00,  17:00 i  19:00. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. W dniach rekolekcji nie będzie  Mszy św. o godz. 7  00. UWAGA ! Państwo, którzy zamówili Mszę św. na poniedziałek na godz. 7  00 proszeni są o przyjście do zakrystii.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Mimo to , że my uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa Rzemieślnika obchodzimy 1 maja, pamiętajmy w modlitwach o naszym orędowniku.

4. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać Baranki Wielkanocne. Cena 5zł. Ofiary zebrane przy tej okazji będą wsparciem dla młodzieży na wyjazd wakacyjny.

5. W tym tygodniu nie odbędą się lekcje języka włoskiego ani spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W środę( 21.03.) po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z I klasy szkół ponadgimnazjalnych.

7. W środę (21..03.) o godz. 18.30 w sali św. Józefa kolejne spotkanie Kursu Alpha. Serdecznie zapraszamy.

8. W dniach od czwartku (22.03.) do niedzieli (25.03.) odbędzie się wyjazd na pielgrzymkę maturzystów. W programie Częstochowa – Jasna Góra ponadto zwiedzanie Krakowa i Oświęcimia. W cenie: dwa śniadania, dwa noclegi, przewodnicy i ubezpieczenie. Wyjazd autokarem w czwartek o godz. 9  00 sprzed dworca PKP powrót w niedzielę ok. 6  00. Koszt 300zł. Mamy jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapraszamy nie tylko maturzystów. Może jechać ktoś młodszy lub starszy. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

9. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 dla dzieci, po Mszy świętej (około 17:30) dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16:30.

10.  W sobotę (23. 03.) po Mszy św. o godz. 17:00 nauki  przedchrzcielne. Na to spotkanie zapraszamy również  rodziców, których dzieci przyjmą chrzest w Niedzielę Wielkanocną.

11.  Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Tradycyjnie -  Konkurs z nagrodami dla dzieci za najładniejsze własnoręcznie wykonane palmy.

12.  Trwają zapisy kandydatów do bierzmowania (z klasy 7 szkoły podstawowej oraz z klasy 2 gimnazjalnej) przez cały marzec we wtorki i czwartki w kancelarii parafialnej w godzinach 18:00 – 19:00. Młodzież przychodzi wraz z rodzicami.

13. Parafialny zespół Caritas pragnie podziękować wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe lub w inny sposób wsparli dzieło przedświątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Paczki świąteczne będą wydawane w środę (21. 03. 2018r.) w godz. 14:00 – 16:00. Żeby wesprzeć coroczne dzieło CARITAS pod wieżą można nabyć PASCHALIKI w cenie 5 zł.

14.  Ofiary na kwiaty do Bożego grobu i świąteczny wystrój kościoła można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać!

15. „Szkoła Nowej Ewangelizacji naszej diecezji oraz Fundacja SMS z NIEBA organizuje (już kolejny miesiąc), bezpłatne śniadania. Inicjatywa nosi nazwę „Śniadania za 30 minut  i może z nich korzystać każdy kto przychodzi na 30 minutową modlitwę
i konferencję a po ich zakończeniu otrzymuje posiłek. Warunkiem jest trzeźwość i punktualność. Wszystko rozpoczyna się 8:30 w budynku Szkoły Nowej Ewangelizacji przy parafii Ducha Świętego ul. Staszica 38. Śniadania wydawane są codziennie od poniedziałku do piątku ”.

16. Wielkopostne Czuwanie Młodych odbędzie się 24 marca (sobota) o godz. 20:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie (oo. franciszkanie). Modlitwie będzie przewodniczył bp Edward Dajczak.

17. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. (zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl) Polega ona na indywidualnym przejściu trasy 45 km wokół Koszalina, nocą, w ciszy, z piątku na sobotę (23/24.03.2018r.). Wyjście po Mszy Świętej w piątek o godz. 18:00 z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Odnowa w Duchu Św. zaprasza na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy parafii pw. Ducha Świętego. Adoracja rozpocznie się w piątek 23:03 o godz 19:00 i będzie trwała do ok. godz. 12:00 w sobotę. Jest to wyraz modlitewnego wsparcia dla osób, które będą uczestniczyły tej nocy w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

18. 25 marca 2018r. o godz. 11:00 czyli w Niedzielę Palmową na scenie Centrum Kultury 105 zostanie wystawiony   spektakl pt. „Collage paschalny - równoległe światy”. Będzie to nowe , inne spojrzenie na święta Wielkiej Nocy. Akcja sztuki bowiem dzieje się w różnych równoległych światach : sacrum i profanum.

19.  Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na cykliczne spotkanie dla nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty, które odbędzie się w Kościele Ducha Świętego - w czwartek - 22 marca - o godz. 18:30. Gościem spotkania zatytułowanego "Specyfika i duchowość Ewangelii wg. św. Marka" będzie biblista - ks. dr Tomasz Tomaszewski.

20. W imieniu Caritas zachęcamy do przekazania 1% podatku. Nr KRS na banerze przed kościołem.

21.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego...

22.  Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!
 
 
W mijającym tygodniu do wieczności odeszli:
ś. p. + Henryk Hryckowian ur. w 1976r.
ś. p. + Elżbieta Sobaniak ur. w 1936r.
ś. p. + Waldemar Grabowski ur. w 1938r.
ś. p. + Kazimierz Musiał ur. w 1939r.                    
                                          
                                           Wieczny odpoczynek.....
                       
                                                                                   DUSZPASTERZE