1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

 1. W dzisiejszą niedzielę 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na Rynku Staromiejskim w Koszalinie o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny. Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Biskup. Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa we Mszy świętej na Rynku Staromiejskim. Również na Rynku Staromiejskim (City Box) o godz. 12.30 rozpocznie się koncert pt. „Patriotyczne Śpiewanie”. Zapraszamy!

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie (zbiórka organizowana jest w związku z Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym).

 1. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 1. We wtorek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej ponadgimnazjalnej.

 1. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Najbliższe spotkanie rekolekcyjne w środę 14 listopada o godz. 18.00 (po Mszy świętej i wypominkach). Spotkanie zatytułowane jest „Życie w Duchu Świętym”. Będzie ono dotyczyło życia wg natchnień Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

 1. W czwartek odbędą się lekcje języka włoskiego: o godz. 18.00 osoby zaawansowane, o godz. 19.00 osoby średniozaawansowane.

 1. Koszaliński Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza w czwartek 15 listopada na spotkanie z Ks. Biskupem Krzysztofem Zadarko. Tematem referatu i dyskusji będzie próba odpowiedzi na pytanie: „Czy Kościół mówi językiem zrozumiałym dla wiernych?” Początek spotkania o godz. 18.00 w sali przy ul. Chrobrego 7 (I piętro).

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii kleryka Pawła Wójtowicza z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Kl. Paweł odczyta list ks. Rektora, a po Mszy świętej będzie można złożyć do puszki ofiarę na utrzymanie naszego koszalińskiego Seminarium.

 1. W przyszłą niedzielę 18 listopada podczas Mszy świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieci pierwszokomunijnych.

 1. Nabożeństwa wypominkowe odbywają się w dni powszednie listopada po Mszy świętej wieczornej (wypominki jednorazowe), a w każdą niedzielę roku o godz. 6.45 (wypominki roczne). Plan odczytywania wypominek jednorazowych jest następujący:

Poniedziałek: ul. Powstańców Wlkp., Żytnia, Połczyńska

Wtorek: ul. Gnieźnieńska, Lutyków, Ratajczaka, Sarzyńska, Słowiańska, Szczecińska, Owsiana, Krakusa i Wandy, Jasna, Stare Bielice

Środa: ul. Kolejowa

Czwartek: ul. Lechicka, Radogoszczańska

Piątek: ul. Poprzeczna, Obotrytów, bez napisanych ulic

Sobota: ul. Wenedów, Łużycka, Niekłonice

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu polecamy artykuły dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości, a szczególnie artykuł o Kościele, który był instytucją jednoczącą Polaków ze wszystkich trzech zaborów. Są również do nabycia Misyjne Drogi.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
 
Ś. P. Genowefa Jaroszewicz, ur. w 1940 r. (Msza święta pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00)
 
                               Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie ...