1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

 1. W dzisiejszą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do Domu Miłosierdzia na godz. 15.00 na koncert uwielbienia, prowadzony przez Marię Krawczyk-Ziółkowską z Krakowa.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 16.30, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

 1. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej oraz wszystkich grup parafialnych z Ks. Proboszczem. Będzie to spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniami do procesji Bożego Ciała. W związku z tym w poniedziałek nie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 1. We wtorek o godz. 18.00 ks. Rafał zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjalnej.

 1. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie odbędzie się w Sali św. Józefa.

 1. W czwartek z powodu wyjazdu ks. Adama nie odbędą się lekcje jęz. włoskiego. Lekcje piątkowe odbędą się wg planu.

 1. Duszpasterstwo nauczycieli serdecznie zaprasza pracowników oświaty i wychowawców na comiesięczne spotkanie, które odbędzie się w czwartek 24 maja o godz. 18.00 w Sanktuarium na Górze Chełmskiej. Gościem spotkania będzie ks. Piotr Wieteska - ojciec duchowny w koszalińskim seminarium duchownym. Rozmawiać będziemy o praktyce duchowości maryjnej w codzienności. W programie spotkania nabożeństwo majowe, konferencja i poczęstunek w gościńcu przy Sanktuarium.

 1. W piątek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapraszamy osoby chętne.

 1. W sobotę 26 maja po Mszy świętej wieczornej odbędą się nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 1. Zapraszamy na spotkanie przed sierpniową pielgrzymką na Jasną Górę. 26 maja (w sobotę) o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca (przy katedrze) zostanie odprawiona Msza święta w intencji pielgrzymów. Po Mszy świętej wspólny grill. Zapraszamy dawnych pątników, jak i tych, którzy chcą w tym roku wybrać się po raz pierwszy na pielgrzymi szlak. Już teraz można wstępnie zapisywać się na pielgrzymkę u ks. Mateusza Chmielewskiego - przewodnika Grupy Pierwszej (tel. 697574222)

 1. W przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 12.00 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Oto harmonogram przygotowań: w poniedziałek 21 maja i w środę 23 maja – próba w kościele o godz. 18.00. W sobotę 26 maja o godz. 12.00 – spowiedź święta dla dzieci rocznicowych i ich rodzin. Zbiórka przed Mszą świętą rocznicową – w niedzielę 27 maja o godz. 11.30 na placu przed kościołem.

 1. W niedzielę 27 maja o godz. 15.00 zapraszamy do Sanktuarium na Górze Chełmskiej na katechezę w ramach projektu pastoralnego KAZANIA NA GÓRZE. Katechezę poprowadzi ks. dr Wojciech Parfianowicz. Po modlitwie spotkanie przy kawie u Sióstr.

 1. W dniach 25, 26 i 27 maja podczas Dni Koszalina w godzinach 11.00 – 21.00 w Atrium, Emce, na Rynku Staromiejskim oraz we wszystkich parafiach Koszalina w dniu 27 maja odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Filipa i Innych”. Podczas tego dnia wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zachęcamy – można przez to uratować komuś życie.

 1. Przypominamy, że został tylko tydzień na wypełnienie przykazania kościelnego o Komunii Świętej wielkanocnej.

 1. Zapraszamy na wyjazd do Lednicy na spotkanie młodzieży u źródeł chrzcielnych Polski. Wyjazd odbędzie się 2 czerwca, zapisy u ks. Rafała, koszt 60 zł. Dzieci i młodzież mogą się również zapisywać na wakacyjne rekolekcje oazowe – bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wyjazd do ZOO do Poznania. Po drodze zatrzymamy się na modlitwę w naszym Sanktuarium w Skrzatuszu. Wyjazd odbędzie się w sobotę 9 czerwca. Zapisy w zakrystii po Mszy świętej.

 1. KUL obchodzi w tym roku 100-lecie swojej działalności. W dniach 8-9 czerwca 2018 r.odbędzie się zjazd absolwentów uczelni. Zaproszeni są byli studenci, sympatycy i członkowie TP KUL. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej uczelni http://www.kul.pl/swiatowy-zjazd-absolwentow,art_76841.html

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu: dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem; ponadto – jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu: jak Polacy oceniają tę zmianę?; ponadto – rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym – o tym, że Bóg kocha również grzeszników.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

 

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Bartosz Garbicz, zam. Koszalin
Agnieszka Lesińska, zam. Koszalin

Sebastian Mariusz Brzózka, zam. Częstochowa
Kamila Grażyna Zachoszcz, zam. Koszalin

Łukasz Andrzej Szulc, zam. Koszalin
Ewa Katarzyna Szulc, zam. Koszalin

Tomasz Zalewski, zam. Kretomino
Anna Dziemieszonek, zam. Niekłonice

Mateusz Kurtybacha, zam. Kołobrzeg
Klaudia Marta Rybarczyk, zam. Koszalin