1. Serdecznie witamy i pozdrawiam Parafian oraz Gości.

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

 1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo gorzkich żali – zapraszamy.

 1. Kierujemy serdeczne podziękowanie dla osób, które zaangażowały się w przygotowanie paczek świątecznych. Również podziękowania kierujemy do katechetów, nauczycieli i rodziców, którzy zadbali by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w rekolekcjach szkolnych. Bóg zapłać.

 1. Okazja do Spowiedzi Św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz.: 16:30 do wieczornej Mszy Św. o godz.: 17:00.

 1. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek od godz. 18.00-19.00.

 1. W środę po Mszy św. wieczornej około godz. 18:00 odbędzie się spotkanie młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych przygotowujących się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 1. Wielki Czwartek: Msza krzyżma w koszalińskiej katedrze o godz. 9:00. W naszej Parafii celebrowana jest w tym dniu Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz.: 19:00, na pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Adoracja do godz.: 22:30.

 1. Wielki Piątek: Zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta (obowiązuje między 18 a 60 rokiem życia); od tego postu nie ma dyspensy; zachęca się do zachowania tego postu: powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę). W godzinie Śmierci Jezusa (godz.: 15:00) w naszym kościele rozpoczniemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Odprawimy drogę krzyżową po której udamy się przed kościół, by poświęcić nowy misyjny krzyż. Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Od godz.: 9:00 do wieczornej liturgii o godz: 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. O godz. 19:00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godziny 22:30.

 1. Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz.: 9:00 do godz.: 17:00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Święcenie potraw na stół wielkanocny o godz.: 9:00,10:00,11:00,12:00,13:00,14:00,15:00. Jest to czas upamiętniający wstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Warto w tym dniu zachować Post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Niekłonicach poświęcenie pokarmów o godz. 12:00 w świetlicy.

 1. W sobotni wieczór o godz.: 20:00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi nam Zmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy o zabranie świec na liturgię. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. Rezurekcja w Niedzielę o godz. 6:00. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny Mszę św. wg. porządku niedzielnego.

 1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do specjalnie oznaczonej puszki pod chórem. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 1. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy włącznie o godzinie 19:00 odbędą się rekolekcje ostatniej szansy w Domu Miłosierdzia Bożego. W tym roku rekolekcje poprowadzi ks. dr Wojciech Wójtowicz, Rektor WSD. Zapraszamy wszystkich koszalinian na te trzy szczególne wieczory. Można też wysłuchać nauk przez internet.

 1. Biskup Edward Dajczak zaprasza wszystkich samotnych, starszych i utrudzonych życiem na Wspólne Śniadanie Wielkanocne w Dzień Zmartwychwstania Pańskiego na godzinę 8:00 do Domu Miłosierdzia Bożego. O godzinie 8:00 Wspólna Eucharystia a po niej Śniadanie Wielkanocne. Gorąco zapraszamy!

 1. Dzisiaj młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia rozprowadza jeszcze baranki wielkanocne w cenie 5zł. Zebrane przy tej sposobności ofiary w całości zostaną przekazane na czerwcowy wyjazd młodzieży na Kaszuby.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

Zapowiedzi przed sakramentem małżeństwa:

1. Dariusz Dawid Zalewski zam. Niekłonice oraz Małgorzata Zmuda Trzebiatowska zam. Niekłonice

2. Łukasz Kiceła zam. Koszalin oraz Aleksandra Markot zam. Koszalin

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Ś. P. Alina Oleś ur. 1945r.

Ś. P. Aldona Bednarska ur. 1934r.

Ś. P. Wanda Iwińska ur. 1930r.

Ś. P. Robert Szymański ur. 1966r.

                                                            Dobry Jezu a nasz Panie ...